اجرای قانون جدید چک در بانک ها چقدر زمان برد؟

به گزارش وبلاگ یلدا، بیش از یک میلیون نفر ساعت در نظام بانکی کشور به منظور فراهم آوردن زیرساخت های لازم برای اجرای قانون جدید چک زمان صرف شده است.

اجرای قانون جدید چک در بانک ها چقدر زمان برد؟

به گزارش وبلاگ یلدا، بانک مرکزی اعلام نمود: همانگونه که پیش از این اعلام شده اجرای قانون جدید چک در نظام بانکی کشور از ابتدای فروردین ماه سال 1400 الزامی است. این الزام نیازمند اقدامات وسیع و تدارکات فراوانی در بخش های مختلف از جمله بخش زیرساخت های فنی و فناوری بود که با هماهنگی های گسترده و کوشش فراوان تمام بانک ها و مؤسسات اعتباری و شبکه پرداخت کشور به خوبی اجرا شده و در حال تکمیل است.

بر این اساس، تشریح گوشه ای از زمان و انرژی صرف شده برای فراهم آوردن تجهیزات و زیرساخت های لازم برای اجرای این قانون می تواند گستردگی و اهمیت این دستاورد بزرگ نظام بانکی را نشان دهد. در این راستا ، در حدود 50 هزار نفر ساعت برای اجرایی شدن قانون چک، تنها از سوی این بانک و در حدود 130 هزار نفرساعت از سوی شرکت های تابعه بانک مرکزی صرف شده است.

علاوه بر آن، از سال 98 تا انتها سال99، بیش از 850 هزار نفرساعت از سوی شبکه بانکی کشور صرف پیاده سازی سامانه ها، تجهیز درگاه های بانکی و شعب به سامانه صیاد و آموزش به کارمندان و مشتریان شده است.

در کنار مواردی که پیشتر به آنها اشاره شد، تهیه ساعت ها فیلم آموزشی درباره کارکردهای سامانه صیاد از جمله بیش از 300 ساعت برنامه در شبکه های مختلف صداوسیما، برنامه های آموزش به شعب بانکی و نیز برگزاری مانور آزمایشی - آموزشی از طریق کارکنان شعب سراسر کشور در اسفند ماه سال گذشته از دیگر اقدامات اجرا شده در این خصوص بوده است که مجموعاً میزان کار صرف شده در این پروژه بزرگ ملی را به بیش از یک میلیون نفرساعت رسانده است.

در بازه زمانی هفتم تا انتها فروردین سال 1400 و بعد از اجرایی شدن قانون جدید چک، تعداد برگ چک های صادر شده و تخصیص داده شده در سامانه صیاد به متقاضیان دسته چک، بیش از 13میلیون برگ بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اجرای قانون جدید چک در بانک ها چقدر زمان برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای قانون جدید چک در بانک ها چقدر زمان برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید