دسترسی به نسخه قدیمی پلی استیشن استور با پلاگین فایرفاکس امکان پذیر شد

به گزارش وبلاگ یلدا، ماه گذشته سونی بالاخره دسترسی نسخه تحت وب پلی استیشن استور قدیمی خود را از کار انداخت و تعیین شد که بازیکنان از این طریق نمی توانند به این فروشگاه دیجیتالی که شامل بازی های پلی استیشن ویتا و پلی استیشن 3 بود، دسترسی پیدا نمایند. با این وجود، به نظر می رسد که چاره تازه ای برای این کار پیدا شده و هنوز دسترسی به آن به صورت کامل قطع نشده است.

دسترسی به نسخه قدیمی پلی استیشن استور با پلاگین فایرفاکس امکان پذیر شد

طبق آنالیز های اجرا شده، شما می توانید به وسیله یک پلاگین مرورگرهای اینترنتی برای بار دیگر به نسخه قدیمی پلی استیشن استور به وسیله مرورگرهای خود دسترسی پیدا کنید. همان طور که به احتمال زیاد می دانید، سونی چندی پیش از تصمیم خود مبنی بر بستن کامل فروشگاه دیجیتال پلی استیشن 3 و پلی استیشن ویتا عقب نشینی کرد. این پلاگین باعث می گردد که علاوه بر خود کنسول ها، با این ترفند همچنان مراجعه به نسخه قدیمی فروشگاه دیجیتال پلی استیشن روی مرورگرهای اینترنتی امکان پذیر باشد. این اتفاق می تواند خبر بسیار خوبی برای هواداران بازی های این کنسول ها باشد.

این پلاگین که با نام Valkyrie PS Store به وسیله مرورگر فایرفاکس در دسترس است، امکان استفاده مجدد از نسخه قدیمی تحت وب پلی استیشن استور را به صورت مجدد فراهم می نماید. Valkyrie نسخه ای از پلی استیشن استور است که قبل از عرضه پلی استیشن 5 از آن استفاده می شد. اگر نخواهید که به وسیله خود کنسول های پلی استیشن 3 و پلی استیشن ویتا از پلی استیشن استور بهره ببرید، این تنها راهی است که می توانید با مرورگر اینترنتی به آن دسترسی داشته باشید. علاوه بر این، پلاگین اشاره شده کار شما را برای جست وجو و پیدا کردن بازی ها راحت تر می نماید. یعنی اگر با نسخه جدید پلی استیشن استور راحت نیستید، این پلاگین می تواند برای شما مفید واقع گردد. در واقع، اگر شما در پلی استیشن استور فعلی تحت وب بازی های انحصاری پلی استیشن ویتا را جست وجو کنید، هیچ نتیجه ای برای شما نمایش داده نخواهد شد.

کاربری با نام Chris Glass با اشاره به کار این پلاگین در توییتر نوشته است: نسخه قدیمی تحت وب پلی استیشن کاملا از کار نیافتاده است و آن ها فقط از شر چند فایل HTML خلاص شده اند تا از دسترسی شما به API دستگاه جلوگیری نمایند. به همین خاطر، یک نفر پلاگینی برای فایرفاکس ساخته است تا پلی استیشن استور قدیمی را بازیابی کند.

اگر سونی به تصمیم قبلی خود پافشاری می کرد و فروشگاه دیجیتالی ویتا و پلی استیشن 3 را به صورت کامل از کار می انداخت، این پلاگین تقریبا خاصیت خود را از دست می داد. با این حال، خوشبختانه عقب نشینی کردن سونی از تصمیم خود باعث شده که همچنان هواداران بتوانند از این طریق به فروشگاه دیجیتالی قدیمی سونی دسترسی داشته باشند. البته، این فقط برای پلی استیشن 3 و پلی استیشن ویتا صادق است و همان طور که سونی هم اشاره نموده بود، فروشگاه دیجیتالی پلی استیشن پرتابل (پی اس پی) در ماه ژوئیه بسته خواهد شد و به همین خاطر این پلاگین برای بازی های این کنسول کارایی نخواهد داشت.

منبع: Gamespot

منبع: دیجیکالا مگ

به "دسترسی به نسخه قدیمی پلی استیشن استور با پلاگین فایرفاکس امکان پذیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دسترسی به نسخه قدیمی پلی استیشن استور با پلاگین فایرفاکس امکان پذیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید